Приватизація землі під будинком
Проживання у приватному будинку не є тотожним з власністю на цей будинок і земельної ділянки під ним. Якщо немає відповідних документів про приватизацію землі, ви маєте бути готові, що на території усієї ділянки чи її частини можуть прокласти дорогу, комунікації чи вона знадобиться державі у інших цілях. Буде не важливо, що там розташовано будинок, де живуть люди, оскільки, ця земельна ділянка належить державі.
Право власності на будинок не гарантує того, що Ви є власником земельної ділянки під ним. У вас є лише оформлені документи на нерухомість, а земля знаходиться у вашому користуванні. Для того, щоб Ви стали власником землі необхідно пройти процедуру приватизації.
Відповідно до законодавства кожен має право на безоплатну приватизації землі, переходу права власності на землю від держави до громадянина України. Процес приватизації землі спрощується, якщо земля була в користуванні й на ній розташований жилий будинок.
Кожен випадок приватизації є індивідуальним і може залежати від багатьох факторів. Детальну інформацію можна отримати безпосередньо на консультації в спеціалістів КП Картограф. Ми допомагаємо нашим клієнтам на кожному етапі процедури з приватизації землі.
Часті запитання
Сама процедура приватизації землі складається з трьох основних етапів:
- Подання заяви та пакету документів до адміністративних органів об’єднаної територіальна громади — ОТГ, де знаходиться ділянка. Також необхідні паспорт та ідентифікаційний код заявника, їх копії та копія топографічного плану (викопіровку плану) М500.
- Упродовж 30 робочих днів відповідний орган розглядає заяву та перевіряє надані документи. Якщо відповідь позитивна, заявник, розробляє та надає технічну землевпорядну документацію на ділянку землі.
- Завершальним етапом є отримання витягу, що є підтвердженням права власності на земельну ділянку. Земельна ділянка отримує кадастровий номер.
Так, необхідно. По перше, ви стаєте захищеним від можливих змін площі ділянки державою чи сусідом. По друге, набагато спрощується процедури спадку, дарування чи купівлі продажу будинку. Ви можете розділити ділянки на декілька ділянок, законно реконструювати будинок чи побудувати додаткові будівлі.
Якщо будинок розділено на окремі домоволодіння, приватизація земельної ділянки здійснюється вже окремо для кожного. У будь якому випадку, краще проконсультуватись зі спеціалістами КП Картограф, які мають великий досвід у вирішенні питань з приватизації землі.