Приватизація землі
Приватизація землі — це процедура переходу права власності на землю від держави до фізичних чи юридичних осіб. Усі процеси безоплатної приватизації землі регламентуються законами України.
Приватизувати можна земельні ділянки в місті й селі, дачну ділянку, землю під будинком, землю під гараж.
Сама процедура приватизації землі складається з трьох основних етапів:
- Подання заяви та пакету документів до адміністративних органів об’єднаної територіальна громади — ОТГ, де знаходиться ділянка. Також необхідні паспорт та ідентифікаційний код заявника, їх копії та копія топографічного плану (викопіровку плану) М500.
- Упродовж 30 робочих днів відповідний орган розглядає заяву та перевіряє надані документи. Якщо відповідь позитивна, заявник, розробляє та надає технічну землевпорядну документацію на ділянку землі.
- Завершальним етапом є отримання витягу на приватизовану земельну ділянку, що є підтвердженням права власності на земельну ділянку. Земельна ділянка отримує кадастровий номер.
Кожен випадок приватизації є індивідуальним і може залежати від багатьох факторів. Детальну інформацію можна отримати безпосередньо на консультації в спеціалістів КП Картограф. Ми допомагаємо нашим клієнтам на кожному етапі процедури з приватизації землі.
Часті запитання
Приватизовувати можна ділянки в селі та місті. Ділянки, що були в користуванні. А також земельні ділянки дач, гаражів, споруд, що перебувають у використанні. Кваліфіковані спеціалісти КП Картограф можуть надати практичні рекомендації щодо кожного індивідуального випадку.
Незалежно від розміру земельної ділянки, якою фактично користується громадянин, по спрощеній процедурі він може приватизувати в селах — не більше 0,25 гектара, у селищах — не більше 0,15 гектара, у містах — не більше 0,10 гектара (стаття 121 Земельного кодексу України). Проте більш детальну інформацію можна отримати безпосередньо на консультації в спеціалістів КП Картограф.
Для подання клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування необхідно заповнити заяву, надати паспорт та ідентифікаційний код заявника, їх копії та копію топографічного плану. Після успішної відповіді, розробляється технічна документація на дану ділянку. Спеціалісти КП Картограф допоможуть отримати і сформувати повний пакет документів для кожного етапу приватизації земельної ділянки.
Громадяни України при досягненні 18 років, мають право на приватизацію однієї земельної ділянки, у межах встановлених лімітів Земельного кодексу України.
Послуга внесення відомостей до Державного земельного кадастру про приватизацію землі є безоплатною. Проте, послуги землевпорядної організації такі як: виготовлення технічної документації, проведення кадастрової зйомки і встановлення межі поділу земельної ділянки в натурі — є платними. Ціна на комплекс робіт по приватизації земельної ділянки залежить від об’єму робіт і зазначається в договорі перед початком надання послуг.