Зміна цільового призначення земельної ділянки
Зміна цільового призначення земельної ділянки – це обов’язковий крок для легального користування власною землею, при необхідності, наприклад, побудувати будинок, використовувати земельну ділянку для промисловості чи організувати сад. Найпоширеніше цільове призначення в Україні – це ОСГ (особистого селянського господарства). Тому найчастіше змінюють ОСГ на будівництво, садівництво, промисловість та “комерцію”.
Порядок зміни цільового призначення земельної ділянки
- Перший етап процедури це подання заяви, на зміну цільового призначення ділянки землі, яка обов’язково має бути засвідчена нотаріально та підписана власником землі. Також необхідно розробити проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Розробка проекту замовляється у сертифікованої землевпорядної організації, як КП Картограф. Проект відведення не потребує дозволу від сільської, селищної чи міської ради.
- Другий етап процедури. На руках у власника є розроблений проект землеустрою, його необхідно подати до відповідної адміністрації: сільської, селищної чи міської ради. Погодження проекту відбувається протягом одного місяця. Якщо з певних причин отримана відмова, її можна оскаржити у суді.
- Якщо проект затверджено, то дані про зміну цільового призначення вносяться в Держгеокадастр. Відповідно, оновлена інформація відображається на кадастровій мапі України.
Детальну інформацію можна отримати безпосередньо на консультації в спеціалістів КП Картограф. Ми допомагаємо нашим клієнтам на кожному етапі процедури зі зміни цільового призначення земельної ділянки.
Часті запитання
Звісно, видів цільового призначення землі у класифікаторі (КВЦПЗ) є досить багато. З ними можна ознайомитись безпосередньо на сторінці Верховної Ради України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1011-10. Кожен вид має код, що безпосередньо зазначається у кадастровому номері.
Проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок може передбачати зміну цільового призначення декількох земельних ділянок, за умови, що власником земельної ділянки приватної власності є одна особа
Орендарі повинні використовувати землі виключно відповідно до того виду, за яким вони були передані їм власником.