Сервітут
Сервітут – це договір надання права користування чужою власністю. У випадку земельного сервітуту – це право на використання землі іншою особою(землекористувачем).
У договорі передбачено можливість користування землею з певними обмеженнями, встановленими законом або договором. Серед таких обмежень може бути строк використання земельної ділянки, якщо він не обумовлений у договорі, такий сервітут є безстроковим, тобто постійним.
При наявності договору сервітуту, власник земельної ділянки може її продати, подарувати чи здати у найм, проте при зміні власника сервітут не втрачає чинності.
Сервітут у свою чергу може бути встановлений не лише договором, але і рішенням суду та заповітом.
Закон України “Про землеустрій” передбачає перелік технічної документації для укладення такого роду договору оренди. При укладанні договору необхідно чітко зазначити план земельної ділянки і межі на які поширюється права суборенди. Землевпорядна організація КП Картограф надає весь спектр послуг з укладання сервітуту.
Часті запитання
Сервітут може бути припинено шляхом відмови від права особою, в інтересах якої він був встановлений. Також припинення сервітуту відбувається, коли він встановлювався на певний строк. Чи у судовому порядку з визначеною підставою для припинення дії договору.
Сервітут може бути припинений на вимогу власника у судовому порядку. Однією з підстав для припинення дії сервітуту, якщо він перешкоджає використання ділянки згідно цільовим призначенням.
Відповідно до ЦКУ, ЗКУ, особистий сервітут є одним із видів сервітутів і передбачає належність права користування чужою земельною ділянкою конкретно визначеній особі для задоволення її потреб, які іншим чином не можуть бути задоволені.